Czenki Kata nyugdíjba ment :(

2017-07-11

Recski András és Katona Gyula meglátogatták Czenki Katát, tanszékünk gazdasági ügyintézőjét és átadták neki nyugdíjba vonulása alkalmából a közös ajándékokat: két fényképalbumot és a mellékelt karikatúrát, melyet sokan alá is írtak tanszékünk jelenlegi és volt munkatársai közül. Ezen kívül Katona Gyula felolvasta Simonyi Gábor ezen alkalomra írt versét is.

Nagyon köszönjük Katának a 25 éves közös munkát!

Fénykép az átadásról

A karikatúra

Simonyi Gábor verse

Kari elismerések tanszékünk oktatóinak

2017-06-28

A VIK Kari Tanácsának ünnepi ülésén 2017. június 20-án a Kar Kiváló Oktatója elismerés arany fokozatában részesült Szeszlér Dávid, tanszékünk egyetemi docense és ezüst fokozatában részesült Recski András, tanszékünk egyetemi tanára. Ezt a kitüntetést azok kapják, akik az egyetemi összesített OHV eredmények alapján a rangsor 1-25. illetve 26-50. helyén végeznek.

Dékáni dícséret

2017-06-27

A VIK Kari Tanácsának ünnepi ülésén 2017. június 20-án dékáni dicséretben részesült Czenkiné Boltizár Katalin gazdasági ügyintéző, nyugdíjba vonulása alkalmából, 25 éves lelkiismeretes, áldozatkész munkájáért.

Demonstrátori pályázat

2017-05-16

Tanszékünk demonstrátori pályázatot hirdet az őszi féléves BSz1, BSz2, Valszám, Sza gyakorlatok tartására és a Nyelvek és automaták tárgy zhinak javítására. A pályázat beadásának határideje 2017. augusztus 27., de kérjük, hogy pályázati szándékukat minél előbb, lehetőleg még június 30. előtt jelezzék.

A pályázat részletei

Japán-magyar diszkrét matematika konferencia

2017-05-15

Május 22. és 25. kerül megrendezésre a 10. japán-magyar diszkrét matematika konferencia. Az előadások látogatása ingyenes.

A konferencia weboldala

Tanszéki szeminárium április 11-én

2017-03-23

Április 11-én, kedden 14.15-kor Miklós István (Rényi Intézet) fog előadást tartani Algebrai dinamikus programozás címmel.

Tanszéki szeminárium április 6-án

2017-03-22

Április 6-án, csütörtökön 9.00- 9.45-ig Szörényi Balázs (SZTE) fog előadást tartani Sztochasztikus approximáció: konvergenciasebesség és megerősítéses tanulás címmel az IB134-ben.

Állami kitüntetés

2017-03-15

Március 15-én a Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott Dr. Szeredi Péter tanszékünk címzetes egyetemi tanára.

Gratulálunk!

Demonstrátori pályázat

2017-01-17

Tanszékünk demonstrátori pályázatot hirdet a tavaszi féléves BSZ2 és Algel gyakorlatok tartására. A pályázat beadásának határideje 2017. január 27.

A pályázat részletei

Pro Facultate díj

2016-12-16

A VIK Kari Tanácsának ünnepi ülésén 2016. december 13-án Pro Facultate díjban részesült Györfi László tanszékünk professor emeritusa a kar érdekében végzett áldozatos munkájáért.

A kar kiváló oktatói

2016-12-15

A VIK Kari Tanácsának ünnepi ülésén 2016. december 13-án a Kar Kiváló Oktatója elismerés ezüst fokozatában részesült Szeszlér Dávid, tanszékünk egyetemi docense és Pach Péter Pál, tanszékünk egyetemi adjunktusa. Ezt a kitüntetést azok kapják, akik az egyetemi összesített OHV eredmények alapján a rangsor 26-50. helyén végeznek.

Dékáni dícséret

2016-12-14

A VIK Kari Tanácsának ünnepi ülésén 2016 december 13-án dékáni dícséretben részesült Csima Judit, tanszékünk egyetemi docense a tanszék weboldalának megújításáért.

Új doktori tárgy

2016-08-30

2016 szeptemberétől új doktori tárgyat indítunk Haladó adatszerkezetek és algoritmuselemzési technikák címmel. A tárgy keretében a hallgatók megismerkedhetnek néhány modern, jól használható adatszerkezettel, a kurzus célja, hogy bemutassa és szemléltesse a véletlen (átlagos) esetekre vonatkozó becslések néhány módszerét, és más manapság sokszor alkalmazott technikát (pl. simított vagy paraméteres bonyolultsági elemzés).

Tantárgyi adatlap

Új munkatársunk

2016-08-29

2016 szeptemberétől új kollégánk, Kaszanitzky Viktória csatlakozik tanszékünkhöz. Viktória főleg a német nyelvű képzésbe és a Rendszeroptimalizálás tárgy oktatásába fog bekapcsolódni.

Habilitáció

2016-06-07

Wiener Gábor, tanszékünk egyetemi docense a BME idei ünnepi szenátusi ülésén habilitációs oklevelet vehetett át.

Műegyetem Kiváló Oktatója elismerés

2016-06-06

Szeszlér Dávid, tanszékünk egyetemi docense a BME idei ünnepi szenátusi ülésén a Műegyetem Kiváló Oktatója elismerésben részesült. Ebben a kitüntetésben azok az oktatók részesülhetnek – az Egyetemi Hallgatói Képviselet javaslatára – akiket az összes általuk oktatott kurzuson összesen legalább 100 hallgató véleményezett és a kialakult sorrendben az egyetemi összesítésben az első öt helyen szerepeltek.

Kari elismerések tanszékünk munkatársainak

2016-05-24

Ünnepi ülést tartott a VIK Kari Tanácsa 2016. május 24-én, ahol tanszékünk több munkatársa részesült elismerésben.

Csehi Csongor György egyetemi tanársegéd dékáni dícséretben részesült a számonkérések szervezésében végzett áldozatos munkájáért.

Csima Judit és Szeszlér Dávid a Kar Kiváló Oktatója elismerés arany fokozatában részesültek. Ezt a kitüntetést azok kapják, akik az egyetemi összesített OHV eredmények alapján az első 25 oktató közé kerülnek.

Áttörő eredmény az additív kombinatorikában

2016-05-05

Pach Péter Pál, tanszékünk adjunktusa szerzőtársaival a polinom-módszer egy újszerű alkalmazását dolgozta ki, melynek segítségével bizonyos csoportokban háromtagú számtani sorozatot nem tartalmazó halmazok elemszámára a korábbiaknál lényegesen erősebb -- a csoport méretéhez viszonyítva exponenciálisan kicsi -- felső korlát adható.

A módszernek májusi közzététele óta már számos további alkalmazása született, például az Erdős-Szemerédi-féle „napraforgó-sejtés” megoldása és a SET játék sokdimenziós változatához kapcsolódó cap set sejtés megoldása.